Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Wycieczka klas I - III do Szczawnicy

115 czerwca uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej Szkoły wraz wychowawcami wzięli udział w wycieczce w Pieniny i do Krościenka nad Dunajcem. Pierwszym etapem była wspólna podróż do Sromowców Niżnych, skąd w sześciu łodziach wypłynęliśmy do Szczawnicy. Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin, jednocześnie oryginalna i bardzo komfortowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Podczas spływu, który trwał 1,5 godziny mogliśmy zobaczyć najpiękniejszą część regionu, jaką jest Przełom Dunajca i m.in. takie słynne miejsce, jak „Janosikowy Skok”. Wycieczkę urozmaicały opowieści flisaków o mijanych na trasie szczytach, ciekawych miejscach oraz lokalnych legendach.Dzieci miały pierwszy raz okazję płynąć łodziami flisackimi po rzece Dunajec. Towarzyszyła nam radość i piękna pogoda.

Wycieczka klas czwartych do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce

724576552 1871343627601170 8186924095515633924 nW dniu 16.06.2026r uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań naukowych, poznanie nowoczesnych technologii oraz udział w zajęciach praktycznych, które łączą teorię z doświadczeniem. Po przyjeździe na miejsce uczniowie rozpoczęli warsztaty tematyczne. Grupa uczestniczyła w zajęciach z robotyki, podczas których uczniowie budowali i programowali roboty, ucząc się zasad działania czujników, silników oraz podstaw algorytmiki. Druga część zajęć odbyła się w pracowni FabLab, gdzie młodzież poznała możliwości druku 3D, cięcia laserowego oraz projektowania cyfrowego. Warsztaty rozwijały kreatywność, zdolności manualne i umiejętność pracy zespołowej. Kolejnym punktem było zwiedzanie interaktywnych wystaw podzielonych na trzy główne strefy: Świat wokół nas, Nasza cywilizacja oraz My ludzie. Każda z nich oferowała liczne stanowiska edukacyjne, które pozwalały samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i obserwować różnorodne zjawiska fizyczne, biologiczne i techniczne. Uczniowie z dużym zainteresowaniem korzystali z eksponatów, które w atrakcyjny sposób prezentowały zagadnienia naukowe. Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” była wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Uczniowie wrócili z niej pełni wrażeń, bogatsi o nowe umiejętności i inspiracje do dalszego poznawania świata nauki.

Wycieczka do Wrocławia

2W dniach 2-3 czerwca uczniowie najstarszych klas naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Podczas wyjazdu wraz z przewidnikiem poznali najciekawsze miejsca tego przepięknego miasta oraz zapoznali się z jego historią. Zobaczyli między innymi: Starówkę, Hydropolis, Panoramę Racławicką, zoo wraz z Afrykarium, Uniwersytet Wrocławski i wieżę matematyczną oraz słynną miejską Polinkę. Liczyli też słynne miejskie krasnale z których słynie miasto. Był to czas integracji i nauki poprzez bezpośrednią obserwację.

Wakacyjna lekcja z policjantem

policja1Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Wakacyjna lekcja z policjantem. Została przeprowadzona w ramach akcji profilaktycznej prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Dębicy.
Młodsze dzieci słuchały o bezpiecznym wypoczynku. Policjanci przypominali zasady nad wodą, w górach, podczas jazdy rowerem i zabaw na podwórku. Nie zabrakło tematu obcych ludzi – jak rozpoznać zagrożenie i gdzie szukać pomocy.
Na koniec dzieci otrzymały odblaskowe opaski.

Wyjazd z okazji Dnia Dziecka do Pappas Pizza

714888994 1856745639060969 4846432375000634588 nZ okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I i III wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Pappas Pizza. Głównym celem wyjazdu były warsztaty kulinarne, podczas których dzieci miały okazję poznać tajniki przygotowywania prawdziwej pizzy.
Pod czujnym okiem pracowników restauracji uczniowie samodzielnie formowali ciasto, wybierali ulubione składniki i komponowali własne, niepowtarzalne pizze. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale również cenną lekcją rozwijającą kreatywność, samodzielność i współpracę.
Największą radość sprawiła dzieciom degustacja własnoręcznie przygotowanych wypieków. Uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem na to, że wyjazd był bardzo udany!
To był Dzień Dziecka pełen smaków, radości i niezapomnianych wrażeń.