W naszej szkole kilka lat temu została założona Izba Pamięci, w której znajdują się eksponaty z czasów I i II wojny światowej zebrane przez uczniów i mieszkańców. Pamiętając o naszych lokalnych bohaterach i wydarzeniach z tamtych czasów w ramach zajęć o patriotyźmie i szacunku dlo naszej "małej ojczyzny" postanowiliśmy z uczniami trochę powspominać i przypomnieć naszą wiedzę historyczną. Zapraszamy do zwiedzania.
Pierwszy w tym roku szkolnym "rajd rowerowy" klas trzecich uważamy za udany. Gorąco dziękujemy trenerom Akademii Piłkarskiej "Perła" Brzostek - Arkowi i Kamilowi za poprowadzenie naszych małych rowerzystów wyjątkowo ekstremalną trasą i za wspólny mecz. Pozostaną nam piękne wspomnienia, a rajd na pewno powtòrzymy. Ròwnie gorąco dziękujemy pani Eli i pani Ali za pyszne gofry i kiełbaski z grilla.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 dla klas I-III oraz klas IV-VIII odbędzie się 1 września 2020 roku według ustalonego porządku:
8.00
Rozpoczęcie Roku Szkolnego dla klas I-III (budynek szkoły - każdy z oddziałów w swojej klasie) na teren szkoły wchodzą rodzice klas I według ustalonych procedur, natomiast uczniów starszych tylko za zgodą dyrektora szkoły.
5-go czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Świętuje go ponad 100 krajów. Polska znajduje się wśród nich od 17 lat.
Dzień ten przypomina o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Ekolodzy od lat zwracają uwagę na podstawowe problemy związane z ochroną środowiska: to jest zanieczyszczenie wód i powietrza, kwaśne deszcze niszczące lasy oraz powiększające się obszary pustyń. Giną też lasy tropikalne i rosną góry odpadów. Dochodzą także problemy o charakterze ogólnoświatowym, jak ocieplenie klimatu czy zmniejszenie się warstwy ozonowej chroniącej Ziemię przed niebezpiecznym promieniowaniem.