15 czerwca uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej Szkoły wraz wychowawcami wzięli udział w wycieczce w Pieniny i do Krościenka nad Dunajcem. Pierwszym etapem była wspólna podróż do Sromowców Niżnych, skąd w sześciu łodziach wypłynęliśmy do Szczawnicy. Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin, jednocześnie oryginalna i bardzo komfortowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Podczas spływu, który trwał 1,5 godziny mogliśmy zobaczyć najpiękniejszą część regionu, jaką jest Przełom Dunajca i m.in. takie słynne miejsce, jak „Janosikowy Skok”. Wycieczkę urozmaicały opowieści flisaków o mijanych na trasie szczytach, ciekawych miejscach oraz lokalnych legendach.Dzieci miały pierwszy raz okazję płynąć łodziami flisackimi po rzece Dunajec. Towarzyszyła nam radość i piękna pogoda.








