Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Wycieczka klasy VII a

710. czerwca 2026r. uczniowie odwiedzili Dębicę i jej okolice.  W kinie „ Radość”  obejrzeli film pełen  przygód i humoru, jednocześnie będący opowieścią  o rodzinie, przyjaźni i sile bycia sobą.  W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury siódmoklasiści  obejrzeli wystawy malarstwa trzech artystów, zwiedzili pomieszczenia placówki i zagospodarowany na nowo dziedziniec z fontanną.  Następnie był czas na zabawę w Jump Parku w Nagawczynie. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki mieli możliwość skorzystania z posiłku i… już trzeba było wracać. Teraz mogą wspominać chwile spędzone razem. I będą to dobre wspomnienia…

Wycieczka klas I - III do Szczawnicy

115 czerwca uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej Szkoły wraz wychowawcami wzięli udział w wycieczce w Pieniny i do Krościenka nad Dunajcem. Pierwszym etapem była wspólna podróż do Sromowców Niżnych, skąd w sześciu łodziach wypłynęliśmy do Szczawnicy. Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin, jednocześnie oryginalna i bardzo komfortowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Podczas spływu, który trwał 1,5 godziny mogliśmy zobaczyć najpiękniejszą część regionu, jaką jest Przełom Dunajca i m.in. takie słynne miejsce, jak „Janosikowy Skok”. Wycieczkę urozmaicały opowieści flisaków o mijanych na trasie szczytach, ciekawych miejscach oraz lokalnych legendach.Dzieci miały pierwszy raz okazję płynąć łodziami flisackimi po rzece Dunajec. Towarzyszyła nam radość i piękna pogoda.

Przedstawienie kółka teatralnego

725191915 1872445770824289 1929281798259996873 nMamy różne pomysły na spędzanie wolnego czasu. Grupa piętnastoosobowa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej część swojego wolnego czasu spędza na zajęciach kółka teatralnego. Właśnie 17 czerwca 2026 r. o godz. 9.40 mieli okazję kolejny raz zaprezentować swoje umiejętności. W rolę głównego bohatera wcieliła się Pola Czapla z klasy trzeciej. Była to historia opowiadająca o Piotrusiu, który nienawidził bajek i był niegrzecznym chłopcem. Myślę, że nie był to stracony czas zarówno dla aktorów, jak i dla młodych widzów, którym bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Teatr bez widowni nie spełnia swojej funkcji, dlatego cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć tę niezwykłą przygodę.
Artykuł - p. Ania Nosal
Dziękujemy wszystkim aktorom, pani Ani Nosal - opiekunce koła teatralnego i widzom za wspólnie spędzony czas!
Czekamy na kolejne występy!

Wycieczka klas czwartych do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce

724576552 1871343627601170 8186924095515633924 nW dniu 16.06.2026r uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań naukowych, poznanie nowoczesnych technologii oraz udział w zajęciach praktycznych, które łączą teorię z doświadczeniem. Po przyjeździe na miejsce uczniowie rozpoczęli warsztaty tematyczne. Grupa uczestniczyła w zajęciach z robotyki, podczas których uczniowie budowali i programowali roboty, ucząc się zasad działania czujników, silników oraz podstaw algorytmiki. Druga część zajęć odbyła się w pracowni FabLab, gdzie młodzież poznała możliwości druku 3D, cięcia laserowego oraz projektowania cyfrowego. Warsztaty rozwijały kreatywność, zdolności manualne i umiejętność pracy zespołowej. Kolejnym punktem było zwiedzanie interaktywnych wystaw podzielonych na trzy główne strefy: Świat wokół nas, Nasza cywilizacja oraz My ludzie. Każda z nich oferowała liczne stanowiska edukacyjne, które pozwalały samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i obserwować różnorodne zjawiska fizyczne, biologiczne i techniczne. Uczniowie z dużym zainteresowaniem korzystali z eksponatów, które w atrakcyjny sposób prezentowały zagadnienia naukowe. Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” była wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Uczniowie wrócili z niej pełni wrażeń, bogatsi o nowe umiejętności i inspiracje do dalszego poznawania świata nauki.