Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

DSC 097719 czerwca 2019 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019, które rozpoczęło się mszą świętą w Sanktuarium Dzieciątka Jezus pod przewodnictwem księdza dr Zenona Tomasiaka, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Po mszy świętej  na sali gimnastycznej wprowadzeniem  Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniu Hymnu Polski uczniowie klas czwartych w montażu słowno-muzycznym wesołymi wierszami, pożegnali szkołę i zachęcali do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Dyrektor szkoły Pani Aneta Janaś krótko podsumowała miniony  rok szkolny.

Piknik 2019

DSC 0979Czerwiec to  szczególny miesiąc. Wiosna w pełni, niedługo początek lata i wakacje. Począwszy od początku maja w niedługich odstępach czasu następują po sobie sobie trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, które można uczcić razem. Wszystkim ludziom potrzebne są chwile wytchnienia, wypoczynek, radość i zabawa, zatem to wszystko, co tworzy świąteczną niezwykłość. Dlatego właśnie 16 czerwca odbył się w naszej Szkole Piknik Rodzinny umożliwiający rodzicom i dzieciom wspólną zabawę. Gościliśmy wśród nas Wójta Gminy Jodłowa Pana Jana Janigę, Panią Wicewójt Dorotę Krzyżak, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Romana Warzechę, Dyrektorów szkół z terenu naszej gminy oraz Dyrektorów jednostek podlegających Urzędowi Gminy.

Wyjazd przedszkolaków na "Ranczo"

64240505 1193100064206250 962909960998486016 n13 czerwca na długo pozostanie w pamięci Przedszkolaków. Po długiej, prawie godzinnej podróży autobusem, dzieci dotarły do zagrody edukacyjnej „Ranczo” w Pstrągowej. Sama jazda autobusem była dla nich nie lada gratką, a to dopiero początek, bo tam czekała na nie cała masa atrakcji.

Pożegnanie klasy VIII i III gimnazjum

DSC 097114 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się oficjalne pożegnanie uczniów klasy ósmej i klas trzecich gimnazjum. Absolwenci zaprezentowali się w części artystycznej. Podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich wychowanie i edukację, za dobrą radę, wsparcie i opiekę. Uczniowie klasy siódmej wręczyli starszym kolegom drobne upominki, życząc im  powodzenia w wybranych przez nich szkołach. Uroczystość zakończyła się w radosnej atmosferze odśpiewaniem ulubionych piosenek przez absolwentów.

Wycieczka do zakopanego kl. IV-VI

20190605 151028Dnia 5 czerwca wczesnym rankiem uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunami  wyjechali na wycieczkę do Zakopanego. Po trwającej kilka godzin podróży dotarli na miejsce, gdzie spotkali się z przewodnikami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Następnie udali się do Doliny Kościeliskiej, aby zwiedzić  Jaskinię Mroźną, położoną w Masywie Organów, 120 metrów ponad dnem doliny. Jaskinia Mroźna ma długość 571 metrów (z czego trasa zwiedzania wynosi ok. 480 m).  Jest jedyną jaskinią w polskiej części Tatr, przygotowaną do zwiedzania dla turystów – z poprowadzoną trasą turystyczną i sztucznym oświetleniem.

I RAJD ROWEROWY Z RODZICAMI „BEZPIECZNIE I ZDROWO”

DSC 0934Z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka w dniu 6 czerwca 2019 r. odbył się rajd rowerowy. Jego  uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicem.  Rajd zorganizowali nauczyciele - Alicja Mikrut i Robert Warzecha.
Celem  wspólnej wyprawy rowerowej było:
- aktywne spędzanie czasu na powietrzu,
- integracja uczniów klas pierwszych z rodzicami,
- zaznajomienie dzieci z krajobrazami Jodłowej,
- praktyczne poznanie zasad ruchu drogowego,
- rozegranie meczu piłki nożnej: rodzice- dzieci,
- edukacja zdrowotna w zakresie promowania aktywności ruchowej oraz zdrowej żywności.

Projekty edukacyjne 2018/2019

DSC 0980Uczniowie gimnazjalnych klas trzecich przedstawili 5 czerwca prezentacje przygotowanych przez nich w tym roku szkolnym projektów edukacyjnych. Wystąpieniom przyglądali się: Pani Dyrektor Aneta Janaś, nauczyciele uczący w gimnazjum oraz sami uczniowie. Udział w projekcie edukacyjnym jest obowiązkowy dla wszystkich gimnazjalistów. Stanowi on jeden z warunków ukończenia przez nich szkoły.

WIOSENNY PLENER MALARSKI

WP 20190601 12 38 15 Pro1 czerwca 2019 r. z inicjatywy grupy uczniów naszej szkoły odbyły się warsztaty malarskie. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, niemożliwe okazało się zorganizowanie tych zajęć w plenerze. Farbami akrylowymi (lub olejnymi) uczestniczki warsztatów wykonały prace na płótnie wg własnych pomysłów. Efekty kilkugodzinnej pracy można podziwiać na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym. Zajęcia prowadziła Pani Maria Kos.