Nie każdy z uczniów naszej szkoły miał okazję być w prawdziwym cyrku. Dlatego uczniowie przyjęli propozycję wzięcia udziału w cyrkowym show, jaki odbył się w naszej szkole 12 marca 2019 r. Z wielkim entuzjazmem uczniowie przywitali cyrkowców, którzy przygotowali dla widzów moc atrakcji. Pokazy akrobatyczne, magia, żonglerka oraz szansa na bliskie spotkanie z wielkim wężem Boa. Fakt, że mogli brać czynny udział w zabawie dodał pokazom niezwykłej pikanterii, a wszystkim uczniom radości i śmiechu.
"Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, ustanawia rok 2019 Rokiem Matematyki" - głosi uchwała Senatu.
Ideą Roku Matematyki jest „uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw”.
Mamy przyjemność zaprosić uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i klas gimnazjalnych do udziału w konkursach i wydarzeniach organizowanych dla uczczenia Roku Matematyki.
„Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka – pasja”.
Tymi słowami rozpoczął się Szkolny Przegląd „Mój talent, moja pasja” zorganizowany dla klas IV-VIII i gimnazjum. 5 marca 2019 roku w naszej szkole był obchodzonyDzień Talentów. Celem tej imprezy było zaprezentowanie młodych artystów, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają swoje życie i życie innych.
1 marca 2019 roku uczniowie, którzy zgłosili się do udziału w debacie oksfordzkiej „Młodzi Mają Głos”, wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Pana Krzysztofa Bułę, pełniącego funkcje wiceprezesa Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców oraz Koordynatora szkoleń Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Po zeszłorocznych sukcesach naszych gimnazjalistów zainteresowanie projektem, którego liderem jest Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, było duże. Oprócz dwanaściorga uczniów w szkoleniu wzięły udział opiekunki drużyny, Panie: Jadwiga Warzecha i Beata Ogu.
1 marca uczniowie klasy VIII zaprezentowali na forum szkoły projekt edukacyjny poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Projekt rozpoczęło wycie wilka. Wyjaśniono zebranym dlaczego wilk, skąd nazwa wyklęci oraz z jakiego powodu w komunistycznej Polsce nie pamiętano o tych żołnierzach. Przedstawiono 15 plansz edukacyjnych ukazujących zdjęcia i charakterystykę żołnierzy oraz gazetkę bazową z pseudonimami walczących. Ponadto odczytano krótką charakterystykę każdej postaci historycznej ze szczególnym uwzględnieniem walki z sowietyzacją Polski.
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej po raz kolejny włączyli się w charytatywną akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Akcja organizowana jest przez Fundację Kapucyni i Misje, która ma na celu pomoc kilkunastu dziełom, które kapucyńscy misjonarze prowadzą w Afryce.
W dniu 13 lutego br. grupa uczniów naszej szkoły brała udział w warsztatach malarskich. Uczestnicy zajęć tworzyli prace farbami akrylowymi na płótnie, używając różnych narzędzi. Uczniowie wyrazili chęć ponownego udziału w tego typu zajęciach pozalekcyjnych, więc chyba byli z nich zadowoleni. Niektórzy wrócili do domu i utworzyli kolejne prace.
W dniu dzisiejszym w naszym Przedszkolu odbył się Bał Karnawałowy. Można było spotkać księżniczki, superbohaterów, motylki, wróżki, piratów, czarownice, strażaków, Czerwonego Kapturka, policjantów a nawet Kleopatrę. Śmiechom i tańcom nie było końca. W trakcie na przebierańców czekał poczęstunek przygotowany przez Naszych Kochanych Rodziców, a na zakończenie chętne Dzieci wzięły udział w pokazie mody karnawałowej. Bal był doskonałą okazją do zakończenia ostatniego dnia przed feriami. Życzymy wszystkim Przedszkolakom udanego a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku i do zobaczenia po feriach!
Poniżej przedstawiamy wyniki klasyfikacji śródrocznej najlepszych uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej. Wyniki klasyfikacji śródrocznej w roku szkolnym 2018/2019 Najlepsi uczniowie w szkole od średniej 4,75 Uczniowie ze 100% frekwencją szkoły
Najlepszym uczniom i klasom gratulujemy uzyskanych wyników!
28 stycznia do naszej szkoły zawitał "Teatrzyk kukiełkowy". Wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Nowe szaty Króla”. Bardzo spodobały nam się kolorowe i zabawne lalki, a także scenografia, która ciągle się zmieniała. Całość uzupełniała muzyka i śmieszne dialogi. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa. Potem była okazja do wykonania z kukiełkami pamiątkowego zdjęcia.