We wrześniu odbył się w szkole Ogólnopolski Dzień Języków Obcych. Udział wzięły klasy 4 – 8. Zadaniem klasowych drużyn było rozwiązanie łamigłówek, rozpoznanie flag państwowych, odpowiedzenie na pytania lub rozpoznanie jaki to język. Materiały do przygotowania zadań zostały przygotowane przy użyciu laptopa i laminarki a całość imprezy uwieczniono za pomocą aparatu fotograficznego.Nauczyciel języka niemieckiego zorganizował szkolny konkurs ortograficzny dla klasy 8. Jego celem było podnoszenie umiejętności językowych, a w szczególności poziomu kompetencji w zakresie pisowni w języku niemieckim, sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wykorzystywanych w niemieckim tekście pisanym, promowanie nauki języka niemieckiego, rozwijanie zainteresowania językami obcymi oraz wspieranie rozwijania kompetencji językowych uczniów. Materiały konkursowe oraz dyplomy przygotowano korzystając z laptopa.
Na lekcjach biologii uczniowie klasy 6 przeprowadzali obserwacje mikroskopowe tkanek zwierzęcych korzystając m. in. z mikroskopów.
Uczniowie klasy 5b w trakcie zajęć techniki wykonywali drzewo z papieru - przyklejali klejem na gorąco elementy, aby zbudować drzewo przestrzenne w formacie 3D. Z kolei na geografii wykorzystywali papier milimetrowy oraz nici do mierzenia odległości zapisanych drogą krętą.
W trakcie zajęć warsztatowych uczniowie klas 4 - 6 zaprojektowali i wykonali odblaski z wykorzystaniem igieł i kleju pochodzącymi z projektu Laboratoria Przyszłości. Na lekcji techniki uczniowie klasy 5a wykonali zakładki do książek z wykorzystaniem igieł, nici, szydełek i kleju pochodzącymi z projektu Laboratoria Przyszłości. Zdjęcia wykonane zostały za pomocą aparatu fotograficznego również pochodzącego z tego projektu.
Uczniowie klas trzecich wybrali się narajd rowerowy. Po powrocie do szkoły ze smakiem zjedli tosty przygotowane przez panią i koleżanki z klasy (toster, talerze, sztućce, aparat fotograficzny).
Na lekcjach fizyki uczniowie klas siódmych uczyli się jak wykonywać doświadczenia, dokonywali pomiarów masy, długości i temperatury. Zwracali uwagę na zgodne z instrukcją użycie przyrządów, poprawne odczytywanie wyników i zapisywanie ich wraz z niepewnością pomiarową. Porównywali wyniki otrzymane za pomocą różnych przyrządów pomiarowych, np. linijki i suwmiarki, wagi kuchennej, laboratoryjnej i jubilerskiej.