W klasie ósmej na lekcji matematyki (Liczba pi. Długość okręgu.) uczniowie podzieleni byli na dwuosobowe zespoły i za pomocą nici i suwmiarki i linijki mierzyli obwody i średnice różnych okrągłych przedmiotów, a następnie dzielili obwód prze średnicę – jednemu z zespołów udało się uzyskać wynik 3,14 czyli przybliżoną wartość liczby – pozostałe zespoły uzyskały zbliżone wyniki. W trakcie zajęć wykorzystano suwmiarkę i nici pochodzące z projektu LP.
W maju w naszej szkole odbył się pokaz sztuczek magicznych – uczniowie mieli również możliwość samodzielnie wykonać kilka z nich, a nagrodą za odwagę i chęć wspólnej zabawy były przedmioty wykonane z balonów. 29 maja 2024 roku w naszej szkole był obchodzony Dzień Talentów. Celem tej imprezy było zaprezentowanie młodych artystów, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają swoje życie i życie innych. Podczas Szkolnego Przeglądu można było obejrzeć prace plastyczne i fotograficzne, usłyszeć prezentacje muzyczne, podziwiać występy taneczne uczniów naszej szkoły oraz spotkać się z zaproszonym gościem, który podzielił się ze wszystkimi obecnymi swoją pasją.
24 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach z fizyki przygotowanych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz UMCS w Lublinie. Tegoroczny program składał się z czterech bloków tematycznych: optyka, termodynamika, elektromagnetyzm oraz akustyka i fale. Pracownicy naukowi wykonujący doświadczenia wyjaśniali zagadnienia związane z różnymi prawami fizyki w prosty, przystępny dla młodzieży sposób, a jednocześnie nie zabrakło przy tym sporej dawki humoru. Ostatnia część pokazów o falach i akustyce została zakończona występem muzycznym. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat użyteczności fizyki i jej powiązań z muzyką, techniką, życiem codziennym. Przebieg wszystkich wydarzeń dokumentowano za pomocą aparatu fotograficznego pochodzącego z projektu Laboratoria Przyszłości.