Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Wycieczka klas I - III do Szczawnicy

115 czerwca uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej Szkoły wraz wychowawcami wzięli udział w wycieczce w Pieniny i do Krościenka nad Dunajcem. Pierwszym etapem była wspólna podróż do Sromowców Niżnych, skąd w sześciu łodziach wypłynęliśmy do Szczawnicy. Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin, jednocześnie oryginalna i bardzo komfortowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Podczas spływu, który trwał 1,5 godziny mogliśmy zobaczyć najpiękniejszą część regionu, jaką jest Przełom Dunajca i m.in. takie słynne miejsce, jak „Janosikowy Skok”. Wycieczkę urozmaicały opowieści flisaków o mijanych na trasie szczytach, ciekawych miejscach oraz lokalnych legendach.Dzieci miały pierwszy raz okazję płynąć łodziami flisackimi po rzece Dunajec. Towarzyszyła nam radość i piękna pogoda.

Wycieczka klas czwartych do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce

724576552 1871343627601170 8186924095515633924 nW dniu 16.06.2026r uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań naukowych, poznanie nowoczesnych technologii oraz udział w zajęciach praktycznych, które łączą teorię z doświadczeniem. Po przyjeździe na miejsce uczniowie rozpoczęli warsztaty tematyczne. Grupa uczestniczyła w zajęciach z robotyki, podczas których uczniowie budowali i programowali roboty, ucząc się zasad działania czujników, silników oraz podstaw algorytmiki. Druga część zajęć odbyła się w pracowni FabLab, gdzie młodzież poznała możliwości druku 3D, cięcia laserowego oraz projektowania cyfrowego. Warsztaty rozwijały kreatywność, zdolności manualne i umiejętność pracy zespołowej. Kolejnym punktem było zwiedzanie interaktywnych wystaw podzielonych na trzy główne strefy: Świat wokół nas, Nasza cywilizacja oraz My ludzie. Każda z nich oferowała liczne stanowiska edukacyjne, które pozwalały samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i obserwować różnorodne zjawiska fizyczne, biologiczne i techniczne. Uczniowie z dużym zainteresowaniem korzystali z eksponatów, które w atrakcyjny sposób prezentowały zagadnienia naukowe. Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” była wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Uczniowie wrócili z niej pełni wrażeń, bogatsi o nowe umiejętności i inspiracje do dalszego poznawania świata nauki.

Wycieczka do Wrocławia

2W dniach 2-3 czerwca uczniowie najstarszych klas naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Podczas wyjazdu wraz z przewidnikiem poznali najciekawsze miejsca tego przepięknego miasta oraz zapoznali się z jego historią. Zobaczyli między innymi: Starówkę, Hydropolis, Panoramę Racławicką, zoo wraz z Afrykarium, Uniwersytet Wrocławski i wieżę matematyczną oraz słynną miejską Polinkę. Liczyli też słynne miejskie krasnale z których słynie miasto. Był to czas integracji i nauki poprzez bezpośrednią obserwację.

Wakacyjna lekcja z policjantem

policja1Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Wakacyjna lekcja z policjantem. Została przeprowadzona w ramach akcji profilaktycznej prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Dębicy.
Młodsze dzieci słuchały o bezpiecznym wypoczynku. Policjanci przypominali zasady nad wodą, w górach, podczas jazdy rowerem i zabaw na podwórku. Nie zabrakło tematu obcych ludzi – jak rozpoznać zagrożenie i gdzie szukać pomocy.
Na koniec dzieci otrzymały odblaskowe opaski.

Wyjazd z okazji Dnia Dziecka do Pappas Pizza

714888994 1856745639060969 4846432375000634588 nZ okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I i III wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Pappas Pizza. Głównym celem wyjazdu były warsztaty kulinarne, podczas których dzieci miały okazję poznać tajniki przygotowywania prawdziwej pizzy.
Pod czujnym okiem pracowników restauracji uczniowie samodzielnie formowali ciasto, wybierali ulubione składniki i komponowali własne, niepowtarzalne pizze. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale również cenną lekcją rozwijającą kreatywność, samodzielność i współpracę.
Największą radość sprawiła dzieciom degustacja własnoręcznie przygotowanych wypieków. Uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem na to, że wyjazd był bardzo udany!
To był Dzień Dziecka pełen smaków, radości i niezapomnianych wrażeń.

30 maja - Majówka z mamą i tatą

1Najlepszy dowód na to, że do udanej majówki nie potrzeba idealnego słońca – wystarczą wspaniali ludzie i dobry nastrój . Wspomnienia zebrane, baterie naładowane, a pogoda? Cóż... tym razem musiała uznać naszą wyższość!

Zuchy i przedszkolaki w Reptiland ZOO

710307290 1855661529169380 6231339806095889493 n28 maja Zuchy wraz z przedszkolakami odwiedziły Reptiland ZOO w Lipnicy Dolnej! Dzieci miały okazję zobaczyć różne gatunki gadów i płazów oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat – między innymi czym się żywią, gdzie mieszkają i jak należy o nie dbać. Nie zabrakło też bliskiego kontaktu ze zwierzętami! Karmiliśmy alpaki, kozy oraz konika. Kozy, jak zwykle, były bardzo zainteresowane wszystkim dookoła, a alpaki pozowały do zdjęć niczym prawdziwe gwiazdy! 
Po emocjonujących zabawach, zawodach i grach dzieci odpoczywały w indiańskim tipi. A ponieważ nawet najdzielniejsi odkrywcy robią się głodni, na zakończenie czekała pyszna pizza. 
Serdecznie dziękujemy za wspaniałą gościnę, mnóstwo ciekawych informacji i niezapomniane wrażenia!

SPOTKANIE Z OPERETKĄ I PIĘKNĄ MUZYKĄ STRAUSSA

123 maja uczniowie ze szkół gminy Jodłowa obejrzeli w Domu Kultury „Mors” w Dębicy operetkę „Baron Cygański” Johanna Straussa. Spektakl zachwycił publiczność piękną muzyką, barwną scenografią oraz znakomitymi występami artystów.
Jedną z głównych ról kreował pochodzący z Jodłowej pan Tomasz Furman – śpiewak operowy, który wystąpił w gronie solistów dębickiego widowiska muzycznego. Niezwykła atmosfera przedstawienia sprawiła, że uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów oraz mogli bliżej poznać świat operetki.
Po zakończeniu spektaklu pan Tomasz Furman wraz z panią Joanną Zauchą, odtwórczynią roli księżniczki, wykonali pamiątkowe zdjęcie z dziećmi z Jodłowej. Spotkanie z artystami było dla uczniów wyjątkowym przeżyciem i miłym zwieńczeniem muzycznego wydarzenia.

WYCIECZKA DO RESTAURACJI PIETRO PARTY W CZARNEJ

702697517 1846674040068129 7372257575646011751 n21.05.2026 r.drugoklasiści wybrali się na niezwykłą wycieczkę do Pietro Party - pizzerii w miejscowości Czarna – i to był dzień pełen atrakcji!

Na początek dzieci odwiedziły zwierzątka i pospacerowały po obejściu. Później rozkręciliśmy prawdziwą dyskotekę, nie zabrakło różnorodnych konkurencji i konkursów, bawiliśmy się na świeżym powietrzu na placu zabaw, a największą atrakcją były warsztaty robienia pizzy! Każdy mały kucharz stworzył swoją własną autorską pizzę, a potem… oczywiście była degustacja – było pysznie! 
Dziękujemy za fantastyczną zabawę i niezapomniane chwile!

Pokazy z chemii i fizyki

689027026 1834520617950138 3243278717053502816 n6 maja naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”, która zabrała uczniów w pełen humoru świat chemii i fizyki. Było dużo śmiechu, ciekawych doświadczeń i niezwykłych eksperymentów z gazami. Pokaz dostarczył wszystkim mnóstwo radości i udowodnił, że nauka może być naprawdę świetną zabawą!