Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Ziemia - nasz dom

696749258 1834307577971442 4132021538328050436 nZiemia – nasz dom-pod takim hasłem 7.05.2026r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi obchodzony na całym świecie 22 kwietnia i Dnia bez Śmiecenia, który przypada na 11 maja. Te dni mają na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o nasze środowisko i prawidłową segregację, aby zmniejszyć ilość śmieci trafiających na wysypiska.
Na program złożyły się inscenizacja „Zielony Kapturek” w wykonaniu uczniów  klas VIa i IVb oraz piosenki o tematyce ekologicznej. Przesłanie bajki to dbanie o lasy i czystość przyrody, nie śmiecić i chronić środowisko.
Sposobów ochrony Ziemi jest wiele o czym przypomnieli uczniowie klasy IVb, sadzić rośliny, dbać o zwierzęta, segregować śmieci,  oszczędzać wodę i energię - to tylko kilka przykładów bycia przyjacielem Ziemi.
Stosujmy się do tych rad. Niech to będzie nasz wkład w ochronę środowiska, aby świat wokół nas był piękny, czystyi zdrowy.

Dzień Języka Angielskiego

524.04.2026 - Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole, był ciekawym wydarzeniem edukacyjnym, które pozwoliło uczniom lepiej poznać język oraz kulturę krajów anglojęzycznych. Ważnym elementem była gazetka tematyczna zawierająca informacje, ciekawostki i pamiątki z podróży oraz wystawa budowli 3D, wykonanych przez uczniów.

Z wizytą w ZOO i na lotnisku Kraków - Balice

1W dniu 5 maja chętni uczniowie z klas 4-7 oraz jeden uczeń z klasy 0 wybrali się na wycieczkę do ZOO oraz Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie - Balicach.
Pierwszym punktem było zwiedzanie zoo, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki  pochodzące zazwyczaj  z odległych, egzotycznych krajów. Przemierzając alejki ogrodu, dzieci oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała, więc uczniowie z przyjemnością spacerowali i obserwowali zwierzęta. Spacer po ZOO to nie tylko wspaniałe przeżycie, ale również atrakcyjna lekcja przyrody. 
Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Edukacji Lotniczej, które znajduje się przy lotnisku Kraków - Balice. Celem zajęć na lotnisku było zapoznanie uczniów ze ścieżką odlotowo - przylotową pasażera, przybliżeniem funkcjonowania lotniska oraz zwiedzenie tarasu widokowego.

Gady w roli głównej - wizyta w REPTILANDZIE

IMG 20260427 11421627. kwietnia 2026 r. grupa uczniów z klasy VI b i uczennice biorące udział w zajęciach kółka biologicznego uczestniczyła w wycieczce do Lipnicy Dolnej (REPTILAND ZOO). Podziwialiśmy m.in. okazy jaszczurek, węży, żółwi, a także szynszyle i alpaki. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy też skorzystać z trampoliny, huśtawek i dmuchawców.

2 maja Dzień Flagi

flaga„Flaga nie mówi, ale przemawia”

2 maja to wyjątkowy dzień, w którym ze szczególnym szacunkiem, refleksją, ale i radością oddajemy cześć naszym barwom narodowym.
Klasy piąte naszej szkoły przyłączyły się do wspólnego świętowania ....

Akademia upamiętniająca 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

686948007 1827269472008586 1457619251163219175 n30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie w wyjątkowy sposób uczcili jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, przypominając o jego znaczeniu dla kształtowania tożsamości narodowej oraz wartości patriotycznych. W przygotowanym programie artystycznym przedstawili sytuację naszej Ojczyzny w XVIII wieku. Odgrywając role króla oraz posłów Sejmu Wielkiego, przybliżyli nam okoliczności uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. Uroczystości towarzyszył występ chóru szkolnego, który swoim repertuarem podkreślił podniosły charakter wydarzenia. Akademia była nie tylko lekcją historii, ale także okazją do refleksji nad znaczeniem wolności, patriotyzmu i odpowiedzialności obywatelskiej.

Wyjazd uczniów na musical "Dziadek do Orzechów - Dwa Królestwa"

516.04.2026 r. uczniowie klas IV - VI udali się do Domu Kultury Mors w Dębicy na musical "Dziadek do Orzechów - Dwa Królestwa" w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Spektakl przeniósł widzów w bajkowy świat pełen muzyki, tańca i emocji. Dzieci śledziły walkę dobra ze złem, a radosne melodie i interakcje z publicznością wywołały salwy śmiechu. Był to nie tylko atrakcyjny wyjazd, ale również lekcja wrażliwości na sztukę.

Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i przedszkolaków

671999016 1811945050207695 60644320760729253 n13 kwietnia w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i przedszkolaków. Do naszej szkoły zawitało ponad 30 przyszłych uczniów wraz z Rodzicami. 
Było kolorowo, wesoło i bardzo aktywnie! 
Na początku dzieci obejrzały krótką prezentację o tym, dlaczego warto uczyć się w naszej szkole. Potem zostały podzielone na 4 grupy i miały do wykonania specjalną misję – zdobyć cztery tytuły: artysty, tancerza, sportowca i kucharza. 
Za każde zadanie zbierały podpisy, a na koniec – najważniejszą nagrodę: „bilet do klasy pierwszej” lub "bilet do przedszkola".
Uśmiechów było co nie miara, a przyszli uczniowie zdali egzamin śpiewająco!
Gratulujemy i do zobaczenia we wrześniu.
Dziękuję wszystkim Nauczycielom, zaangażowanym w dzisiejsze wydarzenie.