Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że nasza uczennica klasy czwartej Nina Kukułka zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym „Zamiast chmury z nikotyną, ciesz się słońcem i rodziną”, zorganizowanego z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu! przez Powiatową Staję Sanitarno-Epidemiologiczną w Dębicy.
W dniu 16.06.2026r uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań naukowych, poznanie nowoczesnych technologii oraz udział w zajęciach praktycznych, które łączą teorię z doświadczeniem. Po przyjeździe na miejsce uczniowie rozpoczęli warsztaty tematyczne. Grupa uczestniczyła w zajęciach z robotyki, podczas których uczniowie budowali i programowali roboty, ucząc się zasad działania czujników, silników oraz podstaw algorytmiki. Druga część zajęć odbyła się w pracowni FabLab, gdzie młodzież poznała możliwości druku 3D, cięcia laserowego oraz projektowania cyfrowego. Warsztaty rozwijały kreatywność, zdolności manualne i umiejętność pracy zespołowej. Kolejnym punktem było zwiedzanie interaktywnych wystaw podzielonych na trzy główne strefy: Świat wokół nas, Nasza cywilizacja oraz My ludzie. Każda z nich oferowała liczne stanowiska edukacyjne, które pozwalały samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i obserwować różnorodne zjawiska fizyczne, biologiczne i techniczne. Uczniowie z dużym zainteresowaniem korzystali z eksponatów, które w atrakcyjny sposób prezentowały zagadnienia naukowe. Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” była wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Uczniowie wrócili z niej pełni wrażeń, bogatsi o nowe umiejętności i inspiracje do dalszego poznawania świata nauki.
W dniach 2-3 czerwca uczniowie najstarszych klas naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Podczas wyjazdu wraz z przewidnikiem poznali najciekawsze miejsca tego przepięknego miasta oraz zapoznali się z jego historią. Zobaczyli między innymi: Starówkę, Hydropolis, Panoramę Racławicką, zoo wraz z Afrykarium, Uniwersytet Wrocławski i wieżę matematyczną oraz słynną miejską Polinkę. Liczyli też słynne miejskie krasnale z których słynie miasto. Był to czas integracji i nauki poprzez bezpośrednią obserwację.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Wakacyjna lekcja z policjantem. Została przeprowadzona w ramach akcji profilaktycznej prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Dębicy.
Młodsze dzieci słuchały o bezpiecznym wypoczynku. Policjanci przypominali zasady nad wodą, w górach, podczas jazdy rowerem i zabaw na podwórku. Nie zabrakło tematu obcych ludzi – jak rozpoznać zagrożenie i gdzie szukać pomocy.
W dniu 8 czerwca 2026 na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji Pustków odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej - chłopców. Do zawodów zgłosiło się sześć drużyn. Drużyny rozlosowano do dwóch grup. Drużyna naszych chłopców wywalczyła III miejsce. Skład drużyny: Patryk Mika, Szymon Szpak, Bartosz Mikrut, Jakub Wiktor, Dominik Jędrzejczyk, Nikodem Wierzgacz, Miłosz Bawiec, Szymon Król, Karol Furgał, Adam Warzecha, Bartosz Stręk. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!